7 września 2023 roku oglądaliśmy nasz pierwszy teatrzyk w przedszkolu zatytułowany: " Trubadur i Nutka dookoła świata"

15 września 2023 roku obchodziliśmy: Dzień kropki. Święto to ma na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

25 września dzieci z całego przedszkola wzięły udział w zajęciach edukacyjnych:" Energia odnawialna".

Przedszkolaki dowiedziały się czym jest energia i w jaki sposób można ją pozyskać, poznały także jej źródła.

29 września 2023 roku obchodziliśmy Dzień chłopaka

Dzięki ukrytym w sali tajemniczym kopertom, dzieciom udało się odnaleźć magiczną skrzynię pełną skarbów, którą udało się otworzyć poprzez wykonanie wyznaczonych zadań.

W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć również zabaw ruchowych przy muzyce.

4 października wzięliśmy udział w akcji ekologicznej: " Sprzątamy dla Polski"

6 października odwiedził nas teatrzyk

W tym dniu na terenie ogrodu przedszkolnego odbył się  Rodzinny Festyn          Jesienny.Nasza grupa wystąpiła na scenie z rodzicami.

10 października do naszej sali zawitał pan Kuba z pobliskiej biblioteki miejskiej , tym samym rozpoczęliśmy cykl spotkań z bibliotekarzem.

19 października uczestniczyliśmy w audycji muzycznej: "Zapomniane piosenki dla dzieci ".Słuchanie muzyki na żywo było wspaniałą zabawą.

27 pażdziernika 2023 roku oglądaliśmy przedstawienie: „ Rzepka” przygotowanego przez panie nauczycielki .

31 października obchodziliśmy Dzień Dyni – poznawaliśmy cykl rozwoju tej jakże ciekawej rośliny, jej rodzaje            oraz potrawy, jakie można z niej zrobić. W tym dniu odbyły się również zajęcia plastyczne.                                        Dzieci z naszej grupy wzięły także udział w Rodzinnym Konkursie Kulinarno - Plastycznym: " Z dynią dobrze się bawimy, zdrowe przepisy tworzymy".

10.11.2023 roku poznaliśmy bliżej jeża, obchodząc jego święto, w tym dniu wzieliśmy także udział w akcji:

" Szkoła do Hymnu", śpiewając Hymn Polski.

24 listopada oglądaliśmy teatrzyk : " Tajemniczy wirus lenistwa"

27 listopada poznaliśmy zawód Górnika obchodząc Barbórkę. W tym dniu mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwy górniczy mundur oraz czako, a także dotkąć prawdziwy węgiel.

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w konkursie: " Górnicze Czako" organizowanym przez Muzeum Miejskie

Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.

1 grudnia uczestniczyliśmy w warsztatach tworzenia mydełek zorganizowanych przez:" Bunny Party"

Tworzenie zapachowych mydełek z ulubionymi dodatkami i obdarowywanie nimi bliskich było super zabawą.

6 grudnia 2023 r. odwiedził nas długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Z radością przywitaliśmy go występem artystycznym, bardzo ucieszyliśmy się z ogromu prezentów jakie otrzymaliśmy, odrazu zaczęliśmy bawić się nimi.

14 grudnia odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe – w tym dniu zaprosiliśmy naszych ukochanych rodziców na przedstawienie zimowe z pantonimą: " Wznieś serce nad zło w roli głównej".Nie zabrakło również piosenek i zabaw ruchowych.

16 stycznia  wraz z grupą Biedronek bawiliśmy się na bal karnawałowym.

19 stycznia gościliśmy w naszej sali babcie i dziadziusiów.Z okazji ich święta przygotowaliśmy program artystyczny: " Serduszko dla babci i dziadka", prezentując piosenki i wiersze.

Po zakończeniu części artystycznej wesoło bawiliśmy się z naszymi gośćmi  "piekąc" ciasto oraz  tańcząc Rock and Rolla na coraz mniejszej gazecie

.

23 stycznia zawitał do nas ponownie Teatr Skrzat.Oglądaliśmy: " Bajkę o niesfornej Królewnie"

26 stycznia odwiedził nas ponownie pan bibliotekarz Kuba. Tym razem wspólnie czytaliśmy bajkę o Kubusiu Puchatku. Podczas zajęć plastycznych malowaliśmy plaster miodu z pomocą folii bąbelkowej.

13 lutego uczestnuczyliśmy w lekcji weterynaryjnej zorganizowanej przez AniCura Molicki

14 lutego obchodziliśmy Walentynki.Oglądaliśmy przedsztawienie zorganizowane przez starszych kwolegów i koleżanki.Odebraliśmy nagrody za udział w konkursie: " Kartka walentynkowa dla seniora". W tym dniu nauczyliśmy się także kodowania.

16 lutego z wielką radością wzieliśmy udział w lekcji pokazowej Judo.To była wspaniała zabawa

21 lutego nasze przedszkole odwiedził Teatr: " Skrzat".

4 marca w ramach tygodnia z dinozaurami odwiedził nas kolega ze starszej grupy opowiadając o swojej pasji.

5 marca uczestniczyliśy w seansie kina sferycznego: " Kaluoka'hina - Zaczarowana Rafa.To była niezwykła przygoda.

8 marca wzieliśmy udział w Akademii z okazji Dnia Kobiet

21 marca był bardzo intensywnym dniem dla naszych maluchów, obchodziliśmy wiosenny dzień żaby, a także oglądaliśmy teatrzyk.

22 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki.W tym dniu dzieci z naszej grupy otrzymały  nagrody za udział w konkursie plastyczno technicznym: " Wielkanocna ozdoba ze skarpetki".

27 marca  w ogrodzie przedszkolnym odbyło się: " Egg hunt" - czyli polowanie na jajeczka.

To była ekscytująca przygoda.

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu.Uczestniczyliśmy w prelekcji, pochodzie oraz zajęciach edukacyjnych zwiększającymi świadomość tegoż zaburzenia

4 kwietnia braliśmy udział w zajęciach bibliotecznych.

10 kwietnia wzieliśmy udział w warsztatach czekoladowych w " Ale Fajnie".