• Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO) informujemy, iż:

1. Administrator danych

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Przedszkole nr 14 z siedzibą 41-303 Dąbrowa Górnicza, ul. Tysiaclecia 25a, tel. (32) 264-26-02, adres email: sekretariat@p14.dg.pl reprezentowane przez Dyrektora Dorotę Kołodziej.

1. Inspektor ochrony danych.

Na podstawie obowiązujących przepisów Administrator wyznaczył Inspektora ochrony danych Pana Łukasza Więckowskiego, z którym może się Pani/Pan kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych:

pisemnie na adres naszej siedziby,

poprzez e-mail: odo@cuw.dg.pl

lub telefonicznie: 534-971-975.

1. Cele przetwarzania danych osobowych i podstawa prawna.

Pani/Pana dane przetwarzane będą w związku z realizacją zadań własnych
          bądź zleconych określonych przepisami prawa, w celu realizacji przysługujących uprawnień, bądź spełnienia przez Przedszkole nr 14 w Dąbrowie Górniczej, obowiązków określonych przepisami prawa albo jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej w tym, będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na złożony wniosek o udzielenie informacji publicznej, na podstawie art. 6  ust. 1 lit. c RODO, tj. w ramach wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na administratorze, w związku z ustawą z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej.

3.  Przetwarzanie może być również niezbędne w celu wykonania umowy, której Pan/Pani jest stroną lub do podjęcia działań, na Pani/Pana żądanie, przed zawarciem umowy.

4. Mogą również wystąpić przypadki w których zostanie Pan/Pani poproszony/a o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w określonym celu i zakresie.

5.  Odbiorcy danych osobowych.

W związku z przetwarzaniem danych w celu wynikającego z przepisów prawa, dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.

6. Okres przechowywania danych osobowych.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez  okres niezbędny do realizacji celów wskazanych w pkt 3, w jakich zostały pozyskane w tym również obowiązków archiwizacyjnych w przypadkach, w których wymagają tego przepisy ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowych zasobie archiwalnym i archiwach, oznacza to, że dane osobowe mogą zostać zniszczone po upływie od 5 do 50 lat, zależnie od kategorii archiwalnej danej sprawy.

7. Prawa osób, których dane dotyczą, dostępu do danych osobowych.

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, żądania ich usunięcia po upływie wskazanego okresu lub ograniczenia ich przetwarzania.

8. Prawo do cofnięcia zgody.

• Tam, gdzie do przetwarzania danych osobowych konieczne jest wyrażenie zgody, zawsze ma Pan/Pani prawo nie wyrazić zgody, a w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia, do cofnięcia zgody.
          • Wycofanie zgody nie ma wpływu na przetwarzanie Pani/Pana danych do momentu jej wycofania.

9. Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą 00-193 Warszawa, ul. Stawki 2, w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów RODO (art. 77 RODO).

10. Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych oraz konsekwencjach niepodania danych osobowych.

Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do udzielenia odpowiedzi na złożony wniosek o udzielenie informacji publicznej.

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych może być wymogiem:

• ustawowym,
          • umownym,
          • warunkiem zawarcia umowy,

do których podania będzie Pani/Pan zobowiązana/y w przypadku:

• gdy będzie istniał obowiązek ustawowy, a nie poda Pani/Pan swoich danych, nie będziemy mogli zrealizować zadania ustawowego, co może skutkować konsekwencjami przewidzianymi przepisami prawa.
          •  gdy będzie istniał wymóg umowny, a nie poda Pani/Pan swoich danych, nie będziemy mogli wykonać takiej umowy.
          • kiedy podanie danych będzie warunkiem zawarcia umowy, a nie poda Pani/Pan swoich danych, nie będziemy mogli zawrzeć takiej umowy.

11. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji, profilowanie.

Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.