• KIERMASZ WIOSENNO WIELKANOCNY 🐣

• Hol naszego przedszkola zdobiły przepiękne, własnoręcznie robione przez dzieci prace.

Dochód z kiermaszu został przeznaczony

na bieżące potrzeby każdej grupy.

DZIĘKUJEMY!

• Moje Miasto Bez Elektrośmieci

• W trosce o środowisko naturalne nasze Przedszkole bierze udział w akcji Moje Miasto Bez Elektrośmieci.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Zbiórka potrwa do 30.04.2023 r.

• Światowy Dzień Wody z PAH.

• Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Nasza Placówka dołączyła do tysiąca  placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.

Akcja tematycznie wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej– szczególnie kształtowanie zaangażowania społecznego oraz rozwijania postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

• TEATRZYK -08.03.2023r

• Dnia 08.03.2023r w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne

pt. "Muzyczne podróże- góralska wędrówka"

Bardzo dziękujemy wspaniałym aktorom z teratru skrzat z Krakowa za wyborną zabawę.

• NABÓR DO PRZEDSZKOLA

• Informujemy Rodziców/opiekunów, że nabór do dąbrowskich przedszkoli
            na rok szkolny 2023/2024 będzie trwał:

od  godz. 8:00 dnia 1.03.2023 do godz. 15:00 dnia 10.03.2023.

Nabór tak jak w poprzednich latach prowadzony będzie drogą elektroniczną.Tegoroczna rekrutacja będzie prowadzona za pośrednictwem strony internetowej:

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI

• 21.11.2022 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

•  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

w naszym przedszkolu odbył się 21 listopada

w ramach akcji organizowanej przez UNICEF.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Oprócz świetnej zabawy, dzieci miały możliwość porozmawiania o swoich prawach i obowiązkach.Głównym celem było rozbudzenie u dzieci poczucia, że bez względu na wygląd, kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszyscy jesteśmy równi, mamy takie same prawa i każdemu należy się taki sam szacunek.Nadrzędnymi prawami, które dzieci poznały w tym dniu to prawo do zabawy, miłości, szacunku oraz zdobywania wiedzy. Nasze Słoneczka  zaśpiewały piosenkę o prawach dziecka pt."Prawa i obowiązki dzieci" oraz wykonały prace plastyczne o tej tematyce.

Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.