• UBEZPIECZENIE DZIECKA 2023/2024

• SZANOWNI PAŃSTWO!

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z PROPOZYCJĄ UBEZPIECZENIA DZIECI.

DOMUMENTY ZWIĄZANE Z UBEZPIECZENIEM ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W ZAKŁADCE

O PRZEDSZKOLU - WAŻNE DOKUMENTY

• PROMOCJA BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

•  Europejski Tydzień Mobilności

Miasto Dąbrowa Górnicza

oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach Oddział Terenowy Dąbrowa Górnicza

zaprosił nasze przedszkolaki z grup najstarszych

dnia 18.09.2023 r.

do czynnego uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach wdrażających przedszkolaki do zachowań szczególnej ostrożności podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

Zajęcia podzielone są na 4 etapy.

-PRELEKCJA:
              Prelekcja dostosowana do wieku uczestników (poruszane są tematy dotyczące min. bezpiecznej jazdy na rowerze, bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszym oraz właściwych postaw i zachowania na drodze).

-SYMULATOR
              Aby uatrakcyjnić zajęcia Centrum zostało wyposażone w symulatory min. przejścia dla pieszych. (wirtualny korytarz, przez który przechodzą dzieci, gdy na ścianach wyświetlane są jadące samochody), czy jazdy skuterem (symulator wizualizujący niebezpieczne sytuacje jakie mogą nas spotkać poruszając się takimi pojazdami ).

-PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
              Każde z przybyłych dzieci uczy się pod okiem instruktora w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy ( a w tym min. jak szybko i sprawnie wezwać pomoc, oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia).

-ELEMENTY ODBLASKOWE I MATERIAŁY EDUKACYJNE
              Młodzi ludzie odwiedzający Centrum otrzymują elementy odblaskowe, oraz inne materiały pozwalające w przystępny sposób zapoznać się z zagadnieniami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W każdych zajęcia uczestniczą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

•  ZAPRASZAMY NASZE PRZEDSZKOLAKI ORAZ RODZICÓW Z RODZINAMI

DO SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU RODZINNIE, AKTYWNIE, NA ROWERZE.

DO ZOBACZENIA O  GODZINIE 14.00 POD PAŁACEM KULTURY ZAGŁĘBIA.