• KIERMASZ WIOSENNO WIELKANOCNY 🐣

• Hol naszego przedszkola zdobiły przepiękne, własnoręcznie robione przez dzieci prace.

Dochód z kiermaszu został przeznaczony

na bieżące potrzeby każdej grupy.

DZIĘKUJEMY!

• Moje Miasto Bez Elektrośmieci

• W trosce o środowisko naturalne nasze Przedszkole bierze udział w akcji Moje Miasto Bez Elektrośmieci.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Zbiórka potrwa do 30.04.2023 r.

• Światowy Dzień Wody z PAH.

• Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Nasza Placówka dołączyła do tysiąca  placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.

Akcja tematycznie wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej– szczególnie kształtowanie zaangażowania społecznego oraz rozwijania postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

• TEATRZYK -08.03.2023r

• Dnia 08.03.2023r w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne

pt. "Muzyczne podróże- góralska wędrówka"

Bardzo dziękujemy wspaniałym aktorom z teratru skrzat z Krakowa za wyborną zabawę.

• NABÓR DO PRZEDSZKOLA

• Informujemy Rodziców/opiekunów, że nabór do dąbrowskich przedszkoli
            na rok szkolny 2023/2024 będzie trwał:

od  godz. 8:00 dnia 1.03.2023 do godz. 15:00 dnia 10.03.2023.

Nabór tak jak w poprzednich latach prowadzony będzie drogą elektroniczną.Tegoroczna rekrutacja będzie prowadzona za pośrednictwem strony internetowej:

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI

• POMÓŻ DZIECIOM Z DOMU DZIECKA W SARNOWIE

• Drodzy Rodzice,

Zachęcamy Państwa do udziału w zbiórce przyborów szkolnych, środków czystości oraz słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie.

Wszystkie dary dla dzieci można zostawić w pudełku w szatni.

Zbiórka trwa w terminie od 17.02. – 03.03.2023 r.

Pamiętajmy o tym, nasz mały gest może sprawić wiele radości potrzebującym dzieciom!

• WOJEWÓDZKI PROJEKT "KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA"

• W naszym przedszkolu realizujemy Wojewódzki projekt pn. „Klub zdrowego przedszkolaka”.

Projekt skupia się na promowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców i jest realizowany w placówkach przedszkolnych województwa śląskiego od roku szkolnego 2017/2018

Głównym jego celem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych

Działania projektowe mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych

Zajęcia dla dzieci poruszają następujące zagadnienia:

• prawidłowe odżywianie – ph.„ Żywienie na wagę zdrowia"

• aktywność fizyczna – ph.„ Żywienie na wagę zdrowia"

• higiena rąk/profilaktyka chorób zakaźnych – ph.„ Szkoła czystych rąk”

• promieniowanie słoneczne – ph.„ Brązowo, ale czy zdrowo?”

• rodzaje dymów oraz ich unikanie (szczególnie papierosowego) – ph.„ Czyste powietrze wokół nas”

• Międzyprzedszkolny konkurs lliteracko-plastyczny w naszym przedszkolu

• Dnia 19.12.2022r. odbył się w naszym przedszkolu

Międzyprzedszkolny konkurs literacko-plastyczny

pt.: W świecie bajek i baśni.

W konkursie wzięło udział dziewięciu uczestników z dąbrowskich przedszkoli, którzy wykazali się ogromną znajomością bajek braci Grimm.

Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle i historyjki obrazkowe.

Przedszkolacy zaprezentowali również swoje zdolności plastyczne wykonując ilustrację do wybranej przez siebie bajki, której dotyczył konkurs.

Dla rozluźnienia emocji uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie "Królowa Sniegu" oraz taniec śnieżynek w wykonaniu naszych przedszkolaków.

W komisji konkursowej wraz z Panią Dyrektor Dorotą Kołodziej

zasiedli zaproszeni goście:

Pani Ilona Barańska- kierownik Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej

w Dąbrowie Góniczej

Pan Adrian Lepa - pracownik Urzędu Miasta w Dąbrowie Góniczej.

Do zobaczenia w kolejnych edycjach naszego konkursu.

• MY TEŻ TAM BYLIŚMY🎄🤎🎁

Szanowni Państwo!

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział
            w kiermaszu świątecznym organizowanym przez nasze miasto. W tym roku całe przedsięwzięcie odbyło się na terenie C.H. Pogoria.
            Na świątecznym jarmarku nie zabrakło przepysznych, domowych słodkości.
            Można  było nabyć wyśmienite pierniczki własnoręcznie wykonane przez dzieci, wspaniałe ozdoby i stroiki zrobione przez starsze i młodsze przedszkolaki. Ponadto można będzie nabyć unikalne rękodzieło świąteczne, stworzone przez utalentowane nauczycielki Przedszkola Nr 14.

Zysk ze sprzedaży świątecznych upominków zostanie przeznaczony na cele charytatywne i potrzeby poszczególnych grup.

Czekamy na Was 19 grudnia. Przybywajcie, oglądajcie, kupujcie i dobrze się bawcie .

Zachęcamy małych i dużych do odwiedzin Stanowiska Nr 12.

Gorąco zapraszamy!

• AUDYCJA MUZYCZNA "KOLĘDY ŚWIATA"

• Dnia 14.XII.2022r. o godz.12.30

odbyła się w naszym przedszkolu

audycja muzyczna pt.:"Kolędy świata".

Dzieci mogły posłuchać kolęd peruwiańskich i ekwadorskich o radosnym i skocznym charakterze, którym towarzyszył akompaniament naturalnych instrumentów indiańskich: queny - indiańskiego fletu, chajchas - grzechotki oraz quiro - instrumentu perkusyjnego. Prowadzący przekazał przedszkolakom wiele ciekawostek związanych z obchodzeniem Świat Bożego Narodzenia w Ameryce Południowej. Ponieważ w Peru kolędy śpiewają tylko dzieci, dlatego tez wszyscy dla naszego gościa zaśpiewali polska kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Pomimo,ze kolędy peruwiańskie różnią się od naszych tradycyjnych, to wprowadziły wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.